Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

III edycja Biegu Służb Mundurowych

III edycja Biegu Służb Mundurowych

W sobotę 11 września 2021 roku, po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemicznymi w Nadleśnictwie Przysucha, na terenie obiektu turystycznego „Skałki” odbyła się III edycja Biegu Służb Mundurowych.  Impreza miała na celu upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy ruchu, popularyzację biegów na terenie obszarów leśnych, integrację służb mundurowych, a także przedstawienie walorów rekreacyjno - turystycznych nadleśnictwa.

Na starcie stanęło 32 zawodników. W warunkach terenowych zmierzyli się oni na 8-kilometrowej trasie.

Rywalizację mężczyzn wygrał Patryk Stypułkowski reprezentujący 7 Batalion Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Drugie miejsce na mecie zajął Michał Kołomański z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Wijata z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Radomiu.
W kategorii pań ze zwycięstwa cieszyła się Dominika Zawadzka z KPP w Przysusze, drugie miejsce zajęła Edyta Michnowska reprezentująca Nadleśnictwo Skarżysko, a trzecie Daria Wójcik - reprezentantka RDLP w Radomiu.
Nagrodę za najliczniejszą reprezentację wystawioną do zawodów przyznano drużynie 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Radomiu.
Wszyscy uczestnicy biegu zasłużyli na podziw i  serdeczne gratulacje.
Każdy sportowiec otrzymał koszulkę z logo biegu oraz pamiątkowy medal.

Oprócz biegania na uczestników i kibiców czekało wiele atrakcji. Dla najmłodszych zostało przygotowane stoisko edukacyjne z licznymi grami i zabawami dydaktycznymi oraz ciekawostkami przyrodniczymi. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ptaków drapieżnych, gry i zabawy prowadzone przez harcerzy min.: malowanie twarzy i modelowanie balonów. Swoje stoiska prezentowały również służby mundurowe: policja, straż pożarna, WOT przybliżając w ten sposób rodzaj i charakter poszczególnych formacji. Tradycyjnie swoje stanowisko zaprezentowali pszczelarze zrzeszeni w Stowarzyszeniu Pszczelarzy Ziemi Przysuskiej, promując producentów najwyższej klasy miodów i przekazując wiedzę o roli pszczół w przyrodzie oraz o  walorach zdrowotnych produktów pszczelich.
Dodatkowo każdy z uczestników mógł skorzystać  z ciepłego posiłku, zimnych napoi i soków zasponsorowanych w ramach współpracy przez ZPOW HORTEX Sp. z o.o. w Skrzyńsku lub samodzielnie upiec kiełbasę na ognisku.

Dobrze przygotowana i oznaczona trasa oraz sprawna organizacja zawodów zachęciła wielu uczestników do udziału w kolejnych edycjach biegu - a więc do zobaczenia za rok!