Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Lato w Nadleśnictwie Przysucha

Lato w Nadleśnictwie Przysucha

Lato to okres wzmożonego ruchu turystycznego w lasach. Zwłaszcza w okresie letnim turyści chętnie odwiedzają lasy szukając w nich wytchnienia od panujących upałów oraz pragnąc bliskiego kontaktu z pięknem przyrody. W trakcie letnich wędrówek można spotkać bujnie kwitnące krzewy i rośliny zielne. Wprawne oko turysty może dostrzec nawet odpoczywające na pniach drzew nietoperze. Na terenie Nadleśnictwa Przysucha występuje siedem gatunków nietoperzy.

Wybierając się na letnie wycieczki po lesie należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Tereny leśne są bardzo zróżnicowane, dlatego tak ważne jest wcześniejsze zaplanowanie trasy oraz odpowiedni strój i wyposażenie. Pomocne w planowaniu wycieczki mogą być poniższe infografiki.

Korzystając z lasów należy pamiętać, że znajdujemy się w środowisku życia różnych organizmów w związku z tym pozostawmy las w stanie nienaruszonym. Jest to niezwykle ważne dla wspólnego dobra i bezpieczeństwa.

Zachęcamy do skorzystania z oferty turystycznej Nadleśnictwa Przysucha – strona internetowa – zakładka „Turystyka” (Informacja dla turystów / Program „Zanocuj w lesie” / Miejsca i obiekty).

Sporządziła:
Marta Wożniak