Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Świętujemy Dzień Polskiej Niezapominajki

Świętujemy Dzień Polskiej Niezapominajki

Z okazji Dnia Polskiej Niezapominajki Nadleśniczy Nadleśnictwa Przysucha Czesław Korycki wspólnie z pracownikami posadzili niezapominajki przed siedzibą Nadleśnictwa Przysucha. Pamiętamy o Niezapominajce.


Jest to święto leśników i przyrodników, przypadające 15 maja, którego celem jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie.
To także dzień przyjaźni, wzajemnej życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka.
Mamy nadzieję, że posadzone niezapominajki będą swoim urokiem cieszyć wszystkich odwiedzających Biuro Nadleśnictwa Przysucha.

Niezapominajka od leśników trafiła także do harcerzy z Hufca Przysucha
oraz z 9 Potworowskiej Drużyny Harcerskiej „Sfora”.

15 maja pracownica Nadleśnictwa Przysucha Marta Woźniak przeprowadziła w Stanicy Harcerskiej w Toporni zajęcia edukacyjne z okazji Dnia Polskiej Niezapominajki. Harcerze chętnie włączyli się w święto przyrody, piękna i przyjaźni, w myśl prawa harcerskiego, którego szósty punkt brzmi: „Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać”. Po „zielonej lekcji” w lesie i przy stanowisku edukacyjnym, harcerze tworzyli leśne amulety z gliny. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy. Dzięki samodzielnie wykonanym pamiątkom, wspomnienie Święta Polskiej Niezapominajki zostanie z harcerzami na długi czas.